Volg even mee:

Hoe werkt het?

  • Van organisch afval wordt er biogas gemaakt
  • Biogas wordt gezuiverd tot biomethaan
  • De druk wordt opgevoerd en dit biomethaan wordt “geperst” in het gasnet

Op basis van de hoeveelheid organisch afval aanwezig in Vlaanderen - is het theoretisch mogelijk om 20% van de consumptie van gezinnen en KMO’s te dekken. Geen apart netwerk, gewoon mengen met aardgas (vandaar de noodzakelijke zuivering).

Wat brengt deze installatie van Green Logix te Lommel op?

  • Methaanproductie equivalent met gasconsumptie van 15.000 gezinnen.
  • Stel dat diezelfde 15.000 gezinnen hun woning verwarmen met een warmtepomp aangesloten op hernieuwbare energie : dan is er een installatie nodig van 12 windturbines van 3 MWatt.

Wat zijn de belangrijkste verschillen?

  • De totale investering voor 12 windturbines is een kleine 50 miljoen €. Voor deze biomethaan installatie, een dikke 40 miljoen €
  • Wind is een intermitterende productie : geen wind betekent geen elektriciteit. Met biomethaan kan je permanent groene energie produceren, 24 uur per dag.
  • De biomethaaninstallatie is een investering die gebouwd en uitgebaat wordt ZONDER subsidies. Windenergie kan op vandaag NIET ZONDER subsidies.

Maar je kan natuurlijk niet overal een biomethaaninstallatie bouwen en ook niet onbeperkt:

  • Niet onbeperkt, want in de eerste plaats willen we ons organisch afvalhoeveelheid beperken
  • Je moet een geschikte locatie vinden waar we makkelijk organisch afval kunnen samenbrengen

GREEN LOGIX heeft al deze componenten samengebracht in een zeer innovatieve investering. Gefeliciteerd aan Serge Roemers voor dit zeer geslaagd project.

Lees ook het artikel van De Tijd

Onderwerpen